אירגונים ועמותות

אגודות מיזמים וחברות הנותנות מענה נפשי בתחומים שונים

אירגונים של סל שיקום

 • כלב טוב - השירות מהווה אמצעי שיקום תעסוקתי עבור אנשים המתמודדים עם אתגרים נפשיים ומסייע להם לרכוש מיומנויות ולהשתלב בקהילה דרך למידה מקצועית ועבודת שטח.
  משתתפים נהנים מליווי אישי ופרטני לכל משתתף באזור מגוריו, הכשרה מקצועית בתחום הולכת הכלבים ועבודה עם בעלי חיים הכוללים קורס עזרה ראשונה לבעלי חיים, וקורס אילוף בסיסי, ליווי וסיוע בתהליך ההשתלבות בתחום הולכת הכלבים והעבודה עם בעלי חיים בשוק החופש.

באמצעות ההשתלבות במיזם ניתן יהיה לעבוד על פיתוח וחיזוק מיומנויות עבודה רכות וקשות, ולקבל מענה להשתלבות בעולם התעסוקה בכל אזור מגורים תוך שימת דגש על ערכים, יציבות, התמדה ומשפחתיות.

האמצעי: "כלב טוב" מציע לבעלי כלבים שירות הולכת כלבים ע"י דוגווקרים קבועים, אמינים  ומקצועיים המעניקים לכלב לא רק טיול מהנה ומפנק אלא גם יחס אוהב ואישי.

ערך חברתי סביבתי: באמצעות המיזם בעלי הכלבים ייהנו משרות איכותי וערך מוסף אמיתי בקירוב ושילוב מתמודדים כחלק מהרקמה האנושית הטבעית המקיפה אותם.

 • ORS - שרותי חונכות וסומכות שיקומיים בתחום השיקום בבריאות הנפש. שירותים הניתנים בכל רחבי הארץ ולכל אדם תוך רגישות לערכיו ולחברה אליה הוא משתייך. החברה דוגלת בהעסקה שוויונית לכל אדם ויישום ערכי ההחלמה הלכה למעשה ומתוך כך אנו מעסיקים עשרות רבות של אנשים המתמודדים בעצמם עם מגבלה ומעוניינים לתמוך באנשים אחרים מתוך תהליך ההחלמה האישי שלהם.
 • ערכותי - רשת עמדות מכירת מתנות ערכיות המקדמת את הצרכנות החברתית בכל הארץ, מקבוצת "שכולו טוב". ערכותי מעניקה למקבלי השירות הזדמנות להתנסות הלכה למעשה במתן שירות ובתפעול עמדת מכירה בסטנדרטים הגבוהים בתחום, לרכוש ידע, מיומנויות וכלים אשר יאפשרו להם להשתלב בקהילה, בסביבה נורמטיבית ובלב ההוויה הישראלית.
 • כנפיים - לאנשים יוצרים. מרכז אמנויות "כנפיים" הוקם במטרה לאפשר לאמנים, מתמודדי נפש, אשר ניחנו בכישרון ובתשוקת יצירה - ליצור ולפעול כאמנים בחברה.
  בכנפיים פועלות מספר מגמות: מוסיקה, תאטרון, אמנות פלסטית, כתיבה, ווידאו - קולנוע, אנימציה וצילום. את המגמות מנחים יוצרים מנוסים, בעלי חזון בשדה העשייה האמנותית והנחלתה.
"כנפיים", היא עמותה רשומה ללא מטרות רווח. מטרתה, לאפשר לאמנים פגועי נפש לקחת חלק פעיל בקהילה תוך מתן ביטוי ליכולתם האמנותית. מרכז "כנפיים" הוא ראשון מסוגו בישראל ומעטים כמוהו בעולם כולו. "כנפיים" הוקמה בשנת 2004 כשהיא פונה לשני קהלי יעד. הגדול והעיקרי שבהם הם יוצרים ממגוון תחומי אמנות המתמודדים עם פגיעות וקשיים נפשיים שונים. כשישים אמנים העוסקים במוסיקה, כתיבה, תיאטרון, וידאו, צילום ואמנות פלסטית לסוגיה. הם באים ליצור אומנות מספר שעות מידי יום. במסגרת זו, הם מקבלים הזדמנות ללמוד, להתפתח בסביבה תומכת ובריאה ולהציג ברבים את תוצרי אמנותם. קבוצות התיאטרון וההרכבים המוסיקליים מופיעים בתיאטראות ובבמות מופעים שונות בכל רחבי הארץ, כמו גם באירועים וכנסים שונים. יוצרי האמנות הפלסטית מציגים את עבודותיהם בגלריה של העמותה ובתערוכות פרטיות וציבוריות ברחבי הארץ. קבוצת הכתיבה מעלה ערבי קריאה מיצירות המשתתפים בה ומעודדת את החברים בה להגיע עם כתביהם לקהלים נוספים. מסגרת נוספת אותה מפעילה העמותה היא קבוצת תיאטרון לשחקנים, כעשרים במספר, בעלי נכויות שכליות. הידועה והבולטת שבהפקותיהם היא ההצגה "כפית של זהב" שבה משתקפים חייהם, חלומותיהם וחוויותיהם. היא מוצגת באופן קבוע בתיאטראות מרכזיים בישראל, לפני הקהל הרחב, אנשי חינוך וממשל. ההצגה זוכה להצלחה גדולה אף בפסטיבלים בחו"ל.
 • איתן - מרכז ייחודי בתחום פיתוח הקריירה. מרכז איתן מיועד למבקשים להשתלב ולהתפתח בעולם התעסוקה, ומעניק מגוון שירותים תחת קורת גג אחת, באווירה נינוחה, נעימה ואישית. במרכז איתן עומד צוות מנוסה ומקצועי, שילווה בתהליך הצמיחה ובדרך הייחודית המתאימה לך: אבחון, ליווי והשמה; אימון לפיתוח קריירה; סדנאות לפיתוח כישורי עבודה; קורסים להכוון תעסוקתי ולימודי.

מסגרת הנותנת שירותי אימון אישיים ללא הגבלת זמן, אשר מאפשרים השתלבות בשוק העבודה החופשי באופן עצמאי והצבת מטרות ויעדים למיצוי ומקסום הפוטנציאל האישי.

התהליך מתבצע תוך מתן כלים לקבלות החלטות נכונות וריאליות ומחזיר למתמודד את זכות הבחירה ואת האמונה ביכולתו  לחולל שינוי, לקחת סיכונים, להתמודד עם אכזבות ולחוות הצלחות, על מנת לאפשר לו חיים עצמאיים ובעלי משמעות.

מרכז איתן מקנים מיומנויות תעסוקתיות לנפגעי נפש העושים את צעדיהם הראשונים במקומות עבודה בשוק החופשי, תוך ליווי צמוד של מאמן עבודה, בתנאים נורמטיביים וביחסי עובד-מעביד. במטרה לאפשר להם לרכוש ולפתח כישורים תעסוקתיים והרגלי עבודה תוך עמידה בדרישות הרווחות בשוק החופשי.

 • ידיד נפש - שירותי דיור מקבוצת "עמל ומעבר" - חברה ותיקה ומובילה בתחום השיקום בבריאות הנפש. החברה מעניקה שרותי דיור נתמך לזכאי סל שיקום של משרד הבריאות ועבור זכאים של משרד הביטחון. החזון בידיד נפש הוא לאפשר, לתמוך ולתת כלים לשיפור ולקידום איכות חייהם של מתמודדים עם מחלת נפש בקהילה, בהתאם לרצונם, חלומם וצרכיהם. השירותים ניתנים ע"י צוות מקצועי וכוללים: פגישה עם מתאם שיקום ומדריך חונכות סומכות סיוע במיצוי זכויות: ביטוח לאומי, משרד השיכון ובחינת התאמה לקבלת שרותי שיקום באמצעות ועדת סל שיקום נתפרת "חליפה שירותים" מותאמת לצרכי האדם.
 • מת"ש - מרכזי תעסוקה שיקומיים - יעודה של חברת מת"ש הנו העסקה ושילוב אנשים עם מוגבלות במסגרת תעסוקתית מוגנת, תוך שמירה על כבודו של האדם המוגבל וזכותו להשתלב בסביבתו הטבעית. מטרת התעסוקה הינה הקניית ערכים נורמטיביים וחיזוק כישורים חברתיים.

מרכז הגר"א – עבודות דיוור, אריזה והרכבות חשמל מתקדמות.

אסא קדמוני – עבודות אריזה, דיוור, ייצור תוויות, הכנת מארזי שוקולד איכותיים ותה אורגני.

מרכז "צביה לובטקין" עבודות אריזה, הרכבות חשמל וסריקת מסמכים. חנות בגדים "אהבה שנייה" הממקומת במרכז מופעלת ע"י אנשים עם מוגבלויות לטובת תושבי האזור, מוצעים למכירה בגדי יד שניה ועודפי בגדים חדשים.

בעיריית ת"א – סריקה ומפתוח מסמכים לארכיב דיגיטלי.

בית הקפה החברתי בבניין העירייה ברחוב "אבן גבירול" 69, ת"א.

יחידת ההכשרה.

תעסוקה נתמכת עו"סית האחראית על התחום במת"ש מאפשרת למצוא מקומות עבודה בשוק החופשי על פי הרצונות ואפשרויות התעסוקה.

מועדון חברתי מציג מגוון רחב של פעילויות בתחומי אומנות, הרצאות, סיורים, סרטים, בריכה ועוד…

פעילויות חברתיות משותפות אירועים, מסיבות, טיולים.

 • קישורים:
 • הגר"א 29 תל אביב
 • טלפון להתקשרות: 036888858
  אביחי: 052-4499009
 • מודל המראה "שכולו טוב" - המסלול המהיר להשתלבות בעולם העבודה. מיועד למקבלי שירות עם אישור תעסוקה נתמכת, אשר מעוניינים לחפש עבודה בשוק החופשי ובמקביל לתרגל מיומנויות תעסוקתיות ביחידות של "שכולו טוב". המודל מבוסס על ההבנה כי כאשר אדם מגלה עשייה, פרואקטיביות ויוזמה, תהליך חיפוש העבודה הופך ליעיל יותר וגם סיכויי ההצלחה בעבודה עצמה גבוהים יותר.
 • טל: 050-2090221, 050-2090360
 • שק"ל - שילוב קהילתי לאנשים עם מוגבלויות - העמותה המובילה לשילוב אנשים עם מוגבלויות בקהילה. בשק"ל מאמינים ששילוב קהילתי של אנשים עם מוגבלויות הוא משימה לאומית המשפרת את החברה כולה. במשך קרוב ל- 40 שנות קיומה, שק"ל העניקה פתרונות לעשרות אלפי אנשים, בתחומי: דיור בקהילה, תעסוקה שיקומית, תרבות ופנאי, טיפול, ייעוץ והנגשה.

אירגונים אחרים

• עוצמה – פורום ארצי של משפחות נפגעי נפש – עמותת משפחות נפגעי הנפש פועלת לקידום זכויות של אנשים.

איגוד ומרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית – ארגון גג, המאגד תחתיו תשעה מרכזי סיוע מקומיים. זהו הארגון היחיד בישראל שמטרתו המרכזית היא מאבק באלימות מינית. הם יכולים לכוון . יש שם מענה 24 שעות והם יודעים לפרק חששות ולכוון בדיוק למקום המדוייק.

https://www.1202.org.il

לשמ"ה – עמותת צרכנים השמה לעצמה כמטרה להביא לקידום מעמדם של אנשים המתמודדים עם מגבלה ותיוג פסיכיאטרי בחברה הישראלית. זאת ע"י פיתוח קהילת מתמודדים דינאמית, מכילה ונאבקת על זכויותיה ושילוב מתמודדים במערך הטיפול והשיקום של בריאות הנפש כחלק מיצירת דיאלוג שוויוני.

גוונים של סגול – עמותה לקידום זכויות חולי פיברומיאלגיה. חזון העמותה לנסות לעזור, להועיל, להשפיע, להיות לפה ולתת אוזן קשבת לחולי פיברומיאלגיה בתחומים שונים: מציאת רופאים מומחים ומטפלים אלטרנטיביים, קידום התוויית טיפול בפיברומיאלגיה באמצעות קנביס רפואי, סיוע במציאת ייעוץ משפטי במידת הצורך, להעלות את המודעות למחלה בקרב הציבור הכללי בכלל וציבור הרופאים בפרט.

יוזמה דרך הלב – ארגון המרכז ידע ומומחיות, ושם לו למטרה להביא לשינוי חברתי כלכלי במעמדם של אנשים המתמודדים עם נכות על רקע נפשי, פיזי או חושי, באמצעות השמעת קולם, והשתלבותם בקהילה ובשוק העבודה הפתוח כמשתתפים פעילים, מתפרנסים ומשפיעים.

ארגון "לבב" – מועדון חברתי שבו מתקיימות פעילויות חברתיות אשר ברקע שלהם אספרגר, PDD , לקויות למידה, בעיות בתקשורת, קשיים היסתגלותיים, חרדה חברתית , דימוי עצמי נמוך ועוד. מדובר בהעשרת שעות הפנאי וכוללות השתתפות בקבוצה חברתית, מסיבות טיולים בארץ ובחו"ל, הרצאות, הצגות ועוד.

• עמותת תובנה – גוף תומך ומארגן עבור אלו המעוניינים להתעורר דרך פיתוח ותרגול תשומת לב בחיי היום יום באמצעות מדיטציית תובנה (ויפאסנה) השואבת השראה, הבנה וידע מן המסורת, הפילוסופיה והתרגול הבודהיסטיים כדרך חיים.

זכויות

מיזם "כל-זכות" – מאגר המידע המקיף ביותר על זכויות תושבי ישראל והדרך למימושן. המידע מוגש בחינם וללא כוונת רווח. מאגר המידע הוא תוצר של שיתוף פעולה בין עשרות ארגונים ומומחי זכויות מובילים מהממשלה, מארגונים חברתיים ומהאקדמיה.

שוברים קשירה – זכויות אדם מתמודדי נפש – קהילה הפועלת נגד קשירה ובידוד מטופלים באשפוז הפסיכיאטרי, שפוגעת בזכויות אדם ובכבוד האדם וחרותו.

שיקום מתמודדי נפש בקהילה – קהילה הנוסדה לצורך העלאת המודעות לנישה חשובה בבריאות הנפש – שיקום מתמודדי נפש. בדף של הקהילה נעלה חוויות אישיות, סוגיות והצעות בתחום שיקום, פרי עטם של מתמודדים ופרי עטם של מנהלי הקהילה. כל טקסט או יצירה שברצונכם לפרסם בקהילה, ניתן לשלוח באופן אנונימי או גלוי. דף הקהילה בפסייסבוק מקבל תיעוד של חוויות, רשמים אישיים, וגם הגיגים ומחשבות על תחום השיקום בקהילה

מטפלים

• יספר"א – אגודה מקצועית שהוקמה במטרה לקדם את תחום השיקום הפסיכיאטרי. יספר"א שואפת לעתיד בו כל העוסקים בשיקום פסיכיאטרי יפעלו בשותפות כשערכי היסוד הם התמקדות באדם ובמסעו האישי בתהליך ההחלמה המבוסס על צרכיו, רצונותיו והעדפותיו.

סגירת תפריט