אירגונים עמותות ומיזמים

אגודות, עמותות, מיזמים וחברות הנותנות מענה נפשי בתחומים שונים ובדרכים שונות

אירגונים עמותות ומיזמים

אירגונים של סל שיקום​

אירגונים הנותנים מענה בתחומים שונים לזכאי סל שיקום של משרד הבריאות / דרך משרד הביטחון

השירותים ניתנים בסיבסוד ולכן השתתפות בדר"כ תהיה חינמית או בתשלום מינימלי. רישום לאירגון לוקח זמן (לעיתים מס' חודשים ספורים) ומותנה בזכאות ואישור מטעם סל שיקום, בוועדת סל שיקום או בין וועדות.

ישנה אפליקצייה שמרכזת את כל שרותי סל שיקום וגם מאפשרת לדרג את איכות השירות (כרגע זמין רק למשתמשי אנדרואיד):

לעמותה כ 700- עובדים מקצועיים ומאות מתנדבים המספקים מענה בתחומי דיור, תעסוקה, חברה ופנאי ויעוץ למשפחות.

בתהליך השיקום מושם דגש על השתלבות המתמודד בסביבה שבה הוא חי ועובד, תוך התייחסות מקצועית לא רק אליו כפרט, אלא גם למשפחתו ולחברה הסובבת אותו. התהליך מעוצב כך שיעניק לאדם תחושת שייכות לקהילה, ביטחון ותקווה.

עמותת אנוש היא הארגון הגדול ביותר המספק שירותי שיקום בתחום בריאות הנפש בישראל. השירותים ממומנים ברובם על ידי משרד הבריאות באמצעות סל שיקום.

אנוש פועלת לקידום זכויותיהם של אנשים המתמודדים עם מוגבלות נפשית ושל בני משפחותיהם באמצעות פעולות סנגור, שינוי מדיניות וקידום חקיקה.

מקור ופרטים נוספים: https://www.enosh.org.il/he/our-beliefs

המשתתפים נהנים מליווי אישי ופרטני לכל משתתף באזור מגוריו, הכשרה מקצועית בתחום הולכת הכלבים ועבודה עם בעלי חיים הכוללים קורס עזרה ראשונה לבעלי חיים, וקורס אילוף בסיסי, ליווי וסיוע בתהליך ההשתלבות בתחום הולכת הכלבים והעבודה עם בעלי חיים בשוק החופש.

באמצעות ההשתלבות במיזם ניתן יהיה לעבוד על פיתוח וחיזוק מיומנויות עבודה רכות וקשות, ולקבל מענה להשתלבות בעולם התעסוקה בכל אזור מגורים תוך שימת דגש על ערכים, יציבות, התמדה ומשפחתיות.

 

האמצעי: "כלב טוב" מציע לבעלי כלבים שירות הולכת כלבים ע"י דוגווקרים קבועים, אמינים  ומקצועיים המעניקים לכלב לא רק טיול מהנה ומפנק אלא גם יחס אוהב ואישי.

 

ערך חברתי סביבתי: באמצעות המיזם בעלי הכלבים ייהנו משרות איכותי וערך מוסף אמיתי בקירוב ושילוב מתמודדים כחלק מהרקמה האנושית הטבעית המקיפה אותם.

את המגמות מנחים יוצרים מנוסים, בעלי חזון בשדה העשייה האמנותית והנחלתה.

"כנפיים", היא עמותה רשומה ללא מטרות רווח. מטרתה, לאפשר לאמנים פגועי נפש לקחת חלק פעיל בקהילה תוך מתן ביטוי ליכולתם האמנותית. מרכז "כנפיים" הוא ראשון מסוגו בישראל ומעטים כמוהו בעולם כולו.

"כנפיים" הוקמה בשנת 2004 כשהיא פונה לשני קהלי יעד. הגדול והעיקרי שבהם הם יוצרים ממגוון תחומי אמנות המתמודדים עם פגיעות וקשיים נפשיים שונים. כשישים אמנים העוסקים במוסיקה, כתיבה, תיאטרון, וידאו, צילום ואמנות פלסטית לסוגיה. הם באים ליצור אומנות מספר שעות מידי יום. במסגרת זו, הם מקבלים הזדמנות ללמוד, להתפתח בסביבה תומכת ובריאה ולהציג ברבים את תוצרי אמנותם.

קבוצות התיאטרון וההרכבים המוסיקליים מופיעים בתיאטראות ובבמות מופעים שונות בכל רחבי הארץ, כמו גם באירועים וכנסים שונים. יוצרי האמנות הפלסטית מציגים את עבודותיהם בגלריה של העמותה ובתערוכות פרטיות וציבוריות ברחבי הארץ. קבוצת הכתיבה מעלה ערבי קריאה מיצירות המשתתפים בה ומעודדת את החברים בה להגיע עם כתביהם לקהלים נוספים.

מסגרת נוספת אותה מפעילה העמותה היא קבוצת תיאטרון לשחקנים, כעשרים במספר, בעלי נכויות שכליות. הידועה והבולטת שבהפקותיהם היא ההצגה "כפית של זהב" שבה משתקפים חייהם, חלומותיהם וחוויותיהם. היא מוצגת באופן קבוע בתיאטראות מרכזיים בישראל, לפני הקהל הרחב, אנשי חינוך וממשל. ההצגה זוכה להצלחה גדולה אף בפסטיבלים בחו"ל.

מסגרת הנותנת שירותי אימון אישיים ללא הגבלת זמן, אשר מאפשרים השתלבות בשוק העבודה החופשי באופן עצמאי והצבת מטרות ויעדים למיצוי ומקסום הפוטנציאל האישי.

התהליך מתבצע תוך מתן כלים לקבלות החלטות נכונות וריאליות ומחזיר למתמודד את זכות הבחירה ואת האמונה ביכולתו  לחולל שינוי, לקחת סיכונים, להתמודד עם אכזבות ולחוות הצלחות, על מנת לאפשר לו חיים עצמאיים ובעלי משמעות.

מרכז איתן מקנים מיומנויות תעסוקתיות לנפגעי נפש העושים את צעדיהם הראשונים במקומות עבודה בשוק החופשי, תוך ליווי צמוד של מאמן עבודה, בתנאים נורמטיביים וביחסי עובד-מעביד. במטרה לאפשר להם לרכוש ולפתח כישורים תעסוקתיים והרגלי עבודה תוך עמידה בדרישות הרווחות בשוק החופשי.

ידיד נפש היא חברה ותיקה ומובילה בתחום השיקום בבריאות הנפש המעניקה שרותי דיור נתמך לזכאי סל שיקום ועבור זכאים של משרד הביטחון. החזון בידיד נפש הוא לאפשר, לתמוך ולתת כלים לשיפור ולקידום איכות חייהם של מתמודדים עם מחלת נפש בקהילה, בהתאם לרצונם, חלומם וצרכיהם.

מרכז הגר"א – עבודות דיוור, אריזה והרכבות חשמל מתקדמות.

אסא קדמוני – עבודות אריזה, דיוור, ייצור תוויות, הכנת מארזי שוקולד איכותיים ותה אורגני.

מרכז "צביה לובטקין" עבודות אריזה, הרכבות חשמל וסריקת מסמכים. חנות בגדים "אהבה שנייה" הממקומת במרכז מופעלת ע"י אנשים עם מוגבלויות לטובת תושבי האזור, מוצעים למכירה בגדי יד שניה ועודפי בגדים חדשים.

בעיריית ת"א – סריקה ומפתוח מסמכים לארכיב דיגיטלי.

בית הקפה החברתי בבניין העירייה ברחוב "אבן גבירול" 69, ת"א.

יחידת ההכשרה.

תעסוקה נתמכת עו"סית האחראית על התחום במת"ש מאפשרת למצוא מקומות עבודה בשוק החופשי על פי הרצונות ואפשרויות התעסוקה.

מועדון חברתי מציג מגוון רחב של פעילויות בתחומי אומנות, הרצאות, סיורים, סרטים, בריכה ועוד…

פעילויות חברתיות משותפות אירועים, מסיבות, טיולים.

אירגוני זכויות​

אירגונים הנותנים מידע בנוגע לזכויות בנושאים נפשיים - זכויות הקיימות וגם החסרות למען השגתן

אירגוני מטפלים